Toaletní papír 2 nebo 3 vrstvy? Spočítali jsme kolik ušetříte

   Egermark - inspirace |

Toaletní papír je jednou z nejběžnějších spotřebních položek v domácnosti. Možná si myslíte, že je jedno, jestli používáte dvouvrstvý nebo třívrstvý toaletní papír. Opak je pravdou. Třívrstvý toaletní papír je nejen pohodlnější na použití, ale také šetří peníze a množství odpadu.

Na první pohled levnější, ale..

Dvouvrstvý toaletní papír je tenký,  měkký a na první pohled má nižší cenu. Často se, ale  musí používat více papíru než je potřeba. S ohledem na roční spotřebu se produkuje  více obalů i papírových dutinek tím vzniká více cest pro nákup a distribuci. Třívrstvý toaletní papír je pevnější a odolnější. Stačí tedy použít menší množství papíru, abyste dosáhli stejného výsledku.

V dlouhodobém měřítku levnější..

Třívrstvý toaletní papír je vyroben z více materiálu než dvouvrstvý toaletní papír. To znamená, že zaplatíte více za jeden kus toaletního papíru. Pokud však vezmete v úvahu, že potřebujete použít menší množství třívrstvého toaletního papíru, může být celková úspora znatelná.

Pouze ilustrační foto použito z webu Freepik.com (kredity)

Úspora pro čtyřčlennou rodinu je..

Při použití dvouvrstvého toaletního papíru spotřebuje čtyřčlenná rodina ročně přibližně

  • 300 rolí toaletního papíru při průměrné ceně 48,- za balení. Ročně tedy utratí  1800,- Kč

Při použití třívrstvého toaletního papíru spotřebuje čtyřčlenná rodina ročně

  • 200 rolí toaletního papíru při průměrné ceně 68,- za balení. Ročně tedy utratí 1700,- Kč 

 

Pokud chcete ušetřit peníze a zároveň snížit celkové množství produkovaného odpadu a emisí, může být třívrstvý toaletní papír skvělou volbou.